Yüksek döşeme sağladığı faydalardan dolayı son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kısaca açıklıyacak olursak yüksek döşemenin anlamını,

Egimli bir zemin üzerine kotunda bir döşeme imkanı vererek aralarında bulunan derz boşluklarından inen su altta bulunan eğimli yüzey üzerinden tahliye edilmesini sağlar.

Yüksek döşeme altında sıhhi tesisat temiz su elektirik telefon vb hertürlü tesisat altyapısı oluşturma ve sonradan yapılacak değişiklilere ve tamiratlara izin vermektedir.

Bu işin engüzel tarafı döşemenin altında bulunan su yalıtımında herhangi bir sebepten dolayı müdahale söz konusu olduğunda kırıp dökmeden söz konusu döşeme kenara istiflenip gerekli işlem yapıldıktan sonra yüksek döşeme tekrar döşenerek ilave malzeme gerekmeden sorun çözülmüş oluyor.

Döşeme 14 mm yükseklikten başlayıp istediğiniz kota çıkartabilirsiniz. Referanslarımızda çeşitli detaylar ve projeler konuyla alakalı bilgiler vermektedir.

Yükseltilmiş Döşeme, kablolama, ısıtma, soğutma ve havalandırma tesisatlarının zeminlerinde kullanıldığı mekanlarda gerek duyulan tüm estetik ve fonksiyonel koşulları sağlaması, tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Kablo ve tesisatlar, sistemin altında bırakılan boşlukta gizlenebildiği gibi , gerek duyulduğunda müdahale imkanı sağladığı için mekanların yerleşim planında kullanıcıya kolaylıklar sağlamaktadır.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri,kullanıcının ihtiyacına yönelik farklı yükseklik ve yük gereksinimlerine cevap verebilmektedir. Planlamaya ve ürün kullanımına göre taşıma kapasitesi farklılık gösterecektir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri ile sunulan alternatif kaplama malzemeleri ,yükseltilmiş döşeme sistemlerinin kullanışlı olduğu kadar estetik olmasını da sağlamaktadır.

Ayrıca üst yüzey kaplaması olarak Serbest Döşenebilen PVC zemin kaplamaları ve karo halı kullanımları da önerilmektedir.

Yüksek Döşeme
Yüksek Döşeme
Yüksek Döşeme